Prozax

Výroba
jednoúčelových strojů a zařízení
Výroba
jednoúčelových strojů a zařízení

O SPOLEČNOSTI

Společnost Prozax, s.r.o. vznikla v roce 1995 v rámci privatizace provozu výroby prototypových strojů, který vznikl již v roce 1965 pro potřeby společnosti Barum (dříve Rudý říjen).

Hlavní činností je výroba jednoúčelových strojů a zařízení. Po privatizaci jsme zachovali výrobní program a dále jej rozšiřujeme např. o výrobu elektrorozvaděčů nízkého napěti, zařízení pro manipulaci se zbožím, ale i o výrobu náhradních dílů na stroje, které nebyly firmou PROZAX vyrobeny. Naší mimořádnou výhodou je flexibilita, která se odráží ve stálém rozšiřování naší působnosti. Jsme tak schopni uspokojit zákazníky s požadavky na výrobu strojů a strojních zařízení, včetně zpracování technické dokumentace. Naším hlavním cílem je uspokojit potřeby a požadavky klienta tak, aby získal komplexně řešenou zakázku.

Již řadu let zajišťujeme výrobu strojů a zařízení, instalaci u zákazníka a po dohodě i údržbu dodaného zařízení po uplynutí záruční lhůty. Našim největším odběratelem jsou již mnoho let firmy Continental Barum Otrokovice a Continental Hannover. Tito dva největší odběratelé vyžadují od svých dodavatelů tu nejvyšší kvalitu výrobků, spolehlivost a přesnost dodávek. Při výrobě našich strojů klademe důraz na jejich minimální poruchovost v podmínkách nepřetržitých provozů a za ztížených pracovních podmínek. Na výrobu zařízení používáme materiály a komponenty od dodavatelských firem, kde je zajištěna kvalita zboží (Siemens, Festo, Sick, Sew a mnoha dalších).

Naši spolehlivost a kvalitu garantujeme certifikátem ISO 9001:2015, který jsme získali v roce 2001.


Za finanční podpory Evropské unie jsme v roce 2021 zahájili vývoj automatické emulgační linky


V roce 2019 jsme provedli rekonstrukci výrobního areálu, která byla spolufinancována Evropskou unií.


V roce 2018 jsme zahájili vývoj automatizovaného čištění strojů. Vývoj probíhá za podpory Evropské unie.


Za finanční podpory Evropské unie jsme v roce 2018 pořídili CNC soustruh a CNC frézku.


Za finanční podpory Evropské unie jsme se zúčastnili mezinárodního veletrhu Tire Technology Expo 2018 a 2019 v Hannoveru.


V roce 2017 jsme se zúčastnili veletrhu Tire Technology EXPO 2017 v Hannoveru.


V roce 2016 jsme se zúčastnili veletrhu Tire Technology EXPO 2016 v Hannoveru a 19-th International Specialized Exhibition TIRES & RUBBER v Moskvě za finanční spoluúčasti od Evropské unie.